Kolonoskopia i metoda analgosedacji

Witam Serdecznie. Muszę wykonać kolonoskopię, a wiem że jest to badanie bardzo bolesne. Mam możliwość wykonania tego badania w analgosedacji- na czym ta metoda znieczulenia polega, i czy jest ona bezpieczna??? Co lepsze wspomniana analgosedacja czy tzw. "głupi jaś". Z góry dziękuję za odpowiedź.

Algosedacja powoduje całkowite wyłączenie świadomości czego zaletą jest całkowity brak percepcji tego co się dzieje. Podany jednocześnie lek przeciwbólowy znosi przykre odczucia bólowe - to plus, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa kolonoskopii oraz informacji zbieranych przez diagnostę to jednocześnie minus. Dlatego towarzystwa gastroenterologiczne nie rekomendują standardowego stosowania algosedacji.