Konieczność badania ginekologicznego przed przypisaniem tabletek

Witam. Razem z koleżanką postanowiłyśmy wybrać się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Nigdy tam nie byłyśmy. Obie jesteśmy dziewicami, jednak boimy się badania. Czy ginekolog musi nas badać, żeby przepisać nam tabletki antykoncepcyjne, czy wystarczy tylko wywiad? Wiem, że może to głupie lub śmieszne pytanie, ale byłabym wdzięczna za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie ginekologiczne w tej sytuacji raczej nie będzie konieczne (jedynie badanie piersi jest wskazane). Lekarz powinien natomaist zebrać z Paniami szczegółówy wywiad i skierować na badania krwi.

Pozdrawiam serdecnie!