Czy konieczne jest badanie przed przepisaniem tabletek?

Witam! Mam duży problem z trądzikiem. Stosowałam już wiele maści przepisywanych przez dermatologa, ale nic nie zdziałały. Postanowiłam, że wybiorę się do ginekologa po tabletki hormonalne, które rozwiążą mój kłopot. Chciałam spytać, czy aby je dostać muszą być wykonywane badania ginekologiczne? Jeśli tak, to na czym będą polegać? Dodam, że jestem jeszcze dziewicą i będzie to moja pierwsza wizyta, mam 17 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Lekarz przeprowadzi z Panią wywiad lekarski oraz wykona badanie ginekologiczne. Najprawdopodobniej zleci również dodatkowe badania z krwi.
Jeżeli nie będzie przeciwwskazań ginekolog przepisze Pani odpowiedni preparat.

Pozdrawiam