Konieczność łyżeczkowania po obumarciu płodu

W ostatnim dniu 8tc (wtorek)zaczęłam plamić. Pojechałam do szpitala i dowiedziałam się, że ciąża jest obumarła(w 7tc). Nie zostałam w szpitalu na łyżeczkowaniu(chciałabym uniknąć zabiegu i oczyścić się samoczynnie). W czw zaczęłam więcej plamić. W sb wieczorem dostałam strasznych bóli podbrzusza.Ok. 4 godziny nie schodziłam z toalety-leciały ze mnie skrzepy krwi. W nd rano w szpitalu okazało się, że całe jajo płodowe wydaliłam. Endometrium jest grubości12mm. Czy łyżeczkowanie jest niezbędne?

Aleksander Ropielewski

Jest wskazane, aby mieć pewność, że nie dojdzie do zakażenia z powodu pozostałości częśći łożyska w jamie macicy. Tego typu zakażenia mogą przebiegać gwałtownie i być powodem zagrożenia zycia.