Kontakt z preejakulatem przed wytryskiem: czy mogło dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące mojej siostry. Jest ona dziewicą, jej cykl zaczął się 20.07. Podczas pieszczot z chłopakiem 5.08, ten w pewnym momencie dotknął swojego penisa, który podobno już był wilgotny, a następnie w pewnym odstępie czasu delikatnie włożył palec w pochwę dziewczyny. Czy istnieje jakieś zagrożenie niechcianą ciążą?
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Preejakulat wydziela się przez cały czas pobudzenia mężczyzny. Jeżeli doszło zatem do wzwodu, to na pewno doszło do wypłynięcia wydzieliny.
Opinie na temat zawartości plemników w preejakulacie są sprzeczne. Ostatecznie przyjmuje się, że mogą w nim występować śladowe ilości spermy zdolnej do zapłodnienia.

Jeśli Pana siostra ma regularne 28-30-dniowe cykle, to do zbliżenia doszło w okresie okołoowulacyjnym, czyli w dniach najbardziej płodnych.

Opisywana przez Pana sytuacja nie wydaje się być jednak ryzykowna i dlatego ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe.

Pozdrawiam.