Kontrolowanie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Witam. Mam 21 lat. Parę lat temu okulista stwierdził nieznacznie podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe (nie pamiętam dokładnej wartości), ale skierował mnie na bardziej specjalistyczne badania i zestawił mój wynik ciśnienia z grubością rogówki i stwierdził, że jest ok. Kąt widzenia też w normie. Dzisiaj byłem na wizycie u innego lekarza. Ciśnienie gałkowe 17 mm Hg.. Czemu dalej każą mi się kontrolować co parę miesięcy skoro norma jest do 20- 22 mm?

Piotr Pilarski

Podwyższone ciśnienie w gałce ocznej skutkuje nieodwracalną utratą wzroku. Prawdopodobnie dlatego powinien Pan kontrolować wartości ciśnienia. Często można nie odczuwać żadnych objawów dopiero zauważa się gdy gochodzi do utraty wzroku.

Pozdrawiam.