Kontuzja prawego kolana a rehabilitacja
Witam, Jakiś czas temu nabawiłem się kontuzji prawego kolana podczas meczu, badanie USG wykazało: 1)Zwiększona ilośc płynu w kaletce podrzepkowej głębokiej. 2)Blizna w (...) MCL i MM 3)(Przerost) ciałka Hoffa i błony maziowej 4)Uszkodzenie MFC II 5)Śladowe ilości płynu w (zachyłku?) bocznym w nawiasach są słowa których nie odczytałem z pisma lekarza lub nie jestem ich pewny. Bardzo prosze o pomoc co mam robic, czy konieczna jest rehabilitacja bo niestety nie mam pojęcia..

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wynik badania wskazuje na obecność dwojakiego rodzaju zmian w obrębie stawu. Część z nich jest wynikiem stanu zapalnego a część jest skutkiem uszkodzenia struktur stawowych. Najczęściej prowadzi to do niestabilności kolana. Niestabilność to stan, w którym kolano w wyniku urazu posiada nadmierną ruchomość w stosunku do stanu fizjologicznego. Ta nadmierna ruchomość może występować w jednej lub w kilku płaszczyznach ciała.W zależności od objawów i rodzaju uszkodzeń chirurg podejmuje różne decyzje terapeutyczne. Np. częściowe uszkodzenie więzadła - można leczyć zachowawczo przez unieruchomienie i odpowiednią rehabilitację. Jednak w przypadku całkowitego rozerwania więzadła należy naprawić chirurgicznie. Najczęstszym rozwiązaniem problemu niestabilności kolana wynikającej z uszkodzenia więzadeł krzyżowych - jest odtworzenie więzadła czyli jego rekonstrukcja. W Pana przypadku doszło także do uszkodzenia kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Z całą pewnością należy wynik skonsultować z ortopedą.