Korekta wady wzroku a noszenie okularów korekcyjnych

Mam 49 lat i od kilku lat musze uzywac okularow do czytania.Obecnie mam juz szkla 2.5 .Z uplywem czasu okazalo sie ze potrzebuje tez okulary do poprawnego widzenia 1.5 .Czy jest szansa na korekcje tych wad,bo powiem szczerze,ze nie nawidze okularow .pozdrawiam Beata

Witam. Można zrobić zabieg refrakcyjny ,ale mozna tez za parę lat wymienić soczewki operacyjnie. Zależy od stanu oczu. Ja wolałabym spróbować soczewek kontaktowych multifokalnych lub zwykłych + okulary tylko w pracy/kompie.Pozdrawiam