Krew w wydzielinie - co jest przyczyną?

Ostatnio będąc w toalecie, na papierze zauważyłam krew razem ze śluzem. W moczu nic nie było, więc nie wiem czym to może być spowodowane? Nie czułam żadnego bólu brzucha ani nic podobnego, nie biorę też tabletek antykoncepcyjnych. Słyszałam, że krew może pojawić się dwa tygodnie przed okresem i u mnie tak się właśnie zgadzało. Czy należy to skonsultować z lekarzem? Dodam również, że mam dopiero 17 lat.

Witam serdecznie,

Jeżeli niewielkie plamienie pojawia się około 2 tygodni przed miesiączką może mieć to związek z owulacją. Wówczas nie jest to nic niepokojącego.
Gdyby plamienia nawracały lub też pojawiły się zaburzenia cyklu wówczas wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam