Krwawienie po tabletkach a prawdopodobieństwo ciąży

Do sierpnia tego roku regularnie brałam marwelon. Krwawienie z odstawienia pojawiło się. Potem po 19 dniach od ostatniej miesiączki dostałam okres, a potem po 47 dniach, który trwał od wieczora do następnego dnia do południa. W okresie odstawienia marvelon nie współżyłam. Czy jeżeli krwawienie po tabletkach było czy mimo to można być w ciąży czy wtedy krwawienie nie wystąpi jeżeli by się zaszło w ciążę w okresie brania tabletek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W medycynie niestety nie można niczego wykluczyć na 100%. Nie mniej jednak szansa na zajście w ciążę podczas stosowania antykoncepcji jest mała. Krwawienie po tabletkach wynika z nagłego spadku poziomu hormonów więc tak czy inaczej jeżeli się je odstawi może ono wystąpić. Warto wykonać badania by określić przyczynę nieregularnych cykli.