Krwawienie podczas stosunku po przyjmowaniu tabletetk antykoncepcyjnych

Witam, od niedawna dokładniej od 2 tygodni stosuję tabletki antykoncepcyjne Naraya. Podczas stosunku zaczynam delikatnie krwawić, takie objawy są uwzględnione w ulotce jako niepożądane. Czy powinnam zaprzestać ich brania, czy z dalszym stosowaniem one raczej znikną?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dolegliwości nie są nasilone to warto kontynuować stosowanie antykoncepcji. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w najbliższym czasie lub ulegną nasileniu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.