Krwawienie z odbytu a żylaki

Witam mam pytanie czy zawsze przy hemoroidach występuje krwawienie z odbytu? Przy odbycie równo z krawędzią wyskoczyła mi gulka kupiłem Aesculan i stosuje go dopiero pierwszy dzień, pomoże?

Piotr Pilarski

Jest to częsty objaw hemoroidów jednak nie musi zawsze występować. Różnie Pacjenci reagują na leczenie miejscowe. Proszę spróbować.

Pozdrawiam.

Krwawienie pojawia się najczęściej z błony śluzowej pokrywającej guzek krwawniczy i jest spowodowane przez uszkodzenia mechaniczne od stolca . Nie jest to stały objaw. Leczenie miejscowe pomoże tylko na jakiś czas. Najlepsze czopki to Proctosedon (moim zdaniem) 2xdziennie.
Rektoskopia do wykonania w trybie planowym !!!