Krwawienie z odbytu po USG rektalnym

Po usg rektalnym (robionym z powodów ginekologicznych) wystąpiło u mnie krwawienie z odbytu, niezbyt nasilone - nie zostawia śladów na ubraniu, występuje podczas wizyty w toalecie. Badanie było wykonane 7 godzin temu, trochę bolało (byłam spięta na początku). Czy to krwawienie może być skutkiem podrażnienia tkanek przez głowicę do usg? Nigdy nie miałam żadnych problemów proktologicznych, byłam również badana przez ginekologa per rectum i nic się nie działo.

Milena Lubowicz

Być może jest to spowodowane podrażnieniem mechanicznym przez głowicę. Proszę stosować lekką dietę, żeby nie było zaparć. Gdyby utrzymywało się dłużej niż kilka dni konieczne będzie badanie.
Pozdrawiam