Krwawienie z odstawienia a zabieg operacyjny

witam, mam pytanie odnośnie zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Właśnie zaczęłam pierwsze opakowanie i chciałabym się dowiedzieć w którym dniu w 7- dniowej przerwie występuje miesiaczka? Pytam ponieważ 24listopada biorę ostatnią tabletkę a 25 mam zabieg i boję sie zeby nie wystapila u mnie miesiaczka w dniu zabiegu. Dlatego nie wiem czy jest koniecznosc przełożenia terminu zabiegu czy nie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Krwawienie z odstawienie najczęściej występuje w 3-4 dniu siedmiodniowej przerwy, jednak przez pierwsze 3 miesiące stosowania tej metody antykoncepcyjnej mogą zdarzać się nieregularna plamienia.