Łaskotki w leczeniu depresji

Czy łaskotki mogą być skuteczne w leczeniu depresji? Gdzie najlepiej łaskotać aby dało to jakiś efekt i nie było krępujące dla drugiej osoby?

Witam,
Trudno mianem leczenia nazywać łaskotki,ale są to bez wątpienia próby złagodzenia złego nastroju,więc niosą dobre intencje.Jeżeli coś mogę zaproponować ,to zamiast łaskotania,które może drażnić drugą osobę,lepiej delikatnie masować lub głaskać.Ludzie potrzebują w stanach smutku czułości,nie technik.
Na pewno radością będzie już sam fakt,że chce Pan pocieszyć,że Pan jest blisko.