Leczenie nerwicy lękowej u 29-letniego mężczyzny

lecze się na nerwice lękową miałem wiele lęków i myśli naretnych różnego rodzaju ale jeszcze jestem w bardzo kiepskim stanie nie mogę wrócić do pracy mam dni że płacze nic mi się nie chce myśli samobójcze biore leki welaksazyne i convival chromo w jakimś stopniu niektóre lęki zniknęły ale nadal nie mogę sobie poradzić żeby wrócić do pracy byłem na dwóch wizytach u psychoterapeuty stwierdziił że może do końca te leki nie są dla mnie dobre i muszę zmienić je i chodzić na terapie nie wiem co robić

Dzień dobry,

To co Pan opisuje jest jak najbardziej do rozmowy ze swoim lekarzem oraz psychoterapeutą, którzy Pana znają.
Proszę pamiętać, że w przypadku nerwicy podstawową metodą leczenia jest właśnie psychoterapia, a farmakoterapia jest stosowana "wspierająco".

Witam,
kwestie leków na pewno warto omówić z lekarzem prowadzącym, istotne jest także to od kiedy Pan je przyjmuje, bo czas ich zadziałania, odpowiednie ustalenie dawki może zająć nieco czasu, ale wszelkie wątpliwości w kwestii leków proszę wyjaśniać z lekarzem. Zachęcałabym także do kontynuacji psychoterapii na efekty leczenia zarówno farmakologicznego jak i psychoterapeutycznego potrzeba nieco czasu, tymczasem bardzo dobrze Pan postępuje lecząc się zarówno farmakologicznie jak i psychoterapeutycznie. Pozdrawiam.