Leczenie wad postawy w wieku 21 lat

witam :) mam 21 lat i mam jedna nogę krótsza od drugiej i mam widocznego garba na plecach mój lekarz rodzinny nie zauważył moich problemów :( bardzo mi to przeszkadza i nie czuje się dobrze z tym bo to się rzuca w oczy i ludzie patrzą na mnie z przerażeniem chciałabym zapytać czy w moim wieku wady postawy można wyleczyć jeszcze czy niestety jest to już nie możliwe :( będę wdzięczna za odpowiedz :)

Dzień dobry

Nie napisała Pani jaka jest różnica długości między nogami. Skrócenia mniejsze niż 3 cm można wyrównać wkładką do buta. Radzę zgłosić się do ortopedy, który przeprowadzi odpowiednie badania i udzieli informacji na temat dalszego postępowania zarówno w sprawie skrótu kkd jak i garba. Proszę nie bagatelizować sprawy, gdyż skrócenie kończyny niesie za sobą poważne konsekwencje takie jak złe obciążanie stawów, które prowadzi do skośnego ustawienia miednicy i w konsekwencji do skoliozy. Natomiast nieleczony garb czyli hiperkifoza (plecy okrągłe) może z czasem doprowadzić do problemów z oddychaniem.

Pozdrawiam