Lęk przed myślami samobójczymi przy nerwicy

Witam mam nerwice. I mam pytanie czy to ze sie boje samobójstwa to jest oznaka tego ze ja to zrobie? Czy jest oznaka tylko tego ze tak bardzo sie tego boje i moj umysł wlasnie dlatego mi nasuwa takie mysli? A moze jednak sa to mysli samobójcze?

Dzień dobry!
Natrętne myśli o śmierci, samobójstwie mogą wynikać z nerwicy i niekoniecznie prowadzić do czynów samobójczych. Może tak być, jednak na podstawie krótkiego opisu Pani sytuacji trudno wnioskować kategorycznie.
Czy aktualnie się Pani leczy? Jeśli tak, proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym bądź terapeutą. Jeśli nie, może to odpowiednia pora by udać się po pomoc?
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska