Lęk przed zbliżeniami seksualnymi

Witam, mam problem taki iż boję się zbliżeń seksualnych , miałam kilku partnerów ale nigdy nie było tych fajerwerków, teraz z racji,że nie interesuje mnie szybki seks od kilku lat nie miałam partnera. Boje się ,że nie będzie sprawiać mi to przyjemności a ciągle opowieści koleżanek nie mam ochoty na zbliżenia z obawy ,że będę mieć traumę jak dotychczas, mam 30 lat

Dzień dobry,
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do seksuologa. Można również na początku zgłosić się do psychologa i ew. on pokieruje dalej Panią tak, by opisane obawy ustąpiły.
Pozdrawiam

Witam
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł
Pani lęków. Najczęściej przyczyną genofobii,
są, wypierane przez lata ze świadomości,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości.
Również niskie poczucie własnej wartości,
silne kompleksy, wychowanie, brak poczucia
bezpieczeństwa zarówno teraz jak i w przeszłości
i wiele innych czynników może stanowić blokadę,
którą bez pomocy specjalisty trudno przekroczyć.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie