Lekarz podaje inny termin: w którym teraz jestem tygodniu ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wg daty ostatniej miesiączki, dziwiątego lutego była Pani pod koniec dwunastego tygodnia ciąży. Niestety podała Pani zbyt mało informacji, bym mogła spróbować zweryfikować różne wskazania lekarzy. W szczególności na jakiej podstawie szacowali wiek ciąży i w którym momencie. Niepokojące wydaje mi się, że szacunki te wskazują na coraz młodszą, zamiast coraz starszą ciążę, co może świadczyć o jej nieprawidłowym rozwoju. Jeśli jednak widoczna jest akcja serca płodu i lekarze nie mieli zastrzeżeń do jego rozwoju, to proszę się nie niepokoić i spokojnie oczekiwać kolejnych wizyt kontrolnych.

Pozdrwiam serdecznie!