Lęki i płaczliwość przy stosowaniu Mozarinu 10mg

Witam, od kilku miesięcy biorę mozarin 10mg i efekty poprawy zaczęły pojawiać sie stopniowo tak, że mogłem już zacząć funkcjonować i pracować nad sobą. Od wczoraj natomiast nie wiem co się dzieje, czuję się gorzej, zlękniony, chce mi się płakać nie wiem czemu, tracę kontrolę nad sobą.

Witam Pana serdecznie. W mailu jest mało informacji na Pana temat. Wiem natomiast, że jest Pan młody. Ciekawa jestem czy uczęszcza Pan na psychoterapię. Jest to metoda pracy sięgająca do przyczyn zaburzeń, a nie lecząca wyłącznie objawy (jak w przypadku farmakoterapii). Radziłabym więc zgłosić się do doświadczonego psychologa - psychoterapeuty (ja polecam szczególnie psychoterapię analityczną lub psychodynamiczną). W ten sposób ma Pan szansę odnaleźć przyczyny swojego złego samopoczucia, bardziej kontrolować emocje i w bardziej dojrzały sposób je wyrazić. Natomiast jeżeli Pana obecny stan bardzo Panu dokucza, już trudno Panu sobie z tym radzić należy najpierw zgłosić się do swojego lekarza psychiatry w celu omówienia ewentualnych zmian w leczeniu. Potem radzę iść do terapeuty. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Witam,
o wszystkich zmianach najlepiej poinformować lekarza prowadzącego. Zachęcałabym też do rozpoczęcia psychoterapii, która pozwoziłaby ustalić przyczyny lęków. Połączenie farmakoterapii z psychoterapią odnosi dobre skutki.
Pozdrawiam.