Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego i trudności z chodzeniem

Płytkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego-kąt Cobba10st.Odwodnienie krążków lędżwiowych w przebiegu zmian zwyrodnieniowych.KrązkiL1-S1 z tendencja do uwypuklania dokanałowego.Trzony kręgowe o zacccccccccccccchowanej wysokości z cechami przebytych zaburzeń kostnienia.w trzonach Th11,L2 iS1 są obrcne naczyniaki kręgów wielkości 10mm,10mm,16mm.Proszę o interpretację wyniku ponieważ mam trudności z chodzeniem ponieważ boli prawa noga jak również kręgosłup jak chodzę,iw stanie spoczynku

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Szanowna Pani, opisane objawy mogą mieć swoje "źródło" zarówno w kręgosłupie jak i w stawach: zarówno biodrowych jak i kolanowych. Sugeruję konsultację ortopedy, który po zbadaniu Pani zadecyduje o dalszym postępowaniu. Najczęściej stosowanym rodzajem leczenia w zespołach bólowych kręgosłupa jest rehabilitacja i/lub farmakoterapia. Pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy zdrowia