Lewostronne porażenie mózgowe u 14-latka

Mam niepełnosprawnego brata z lewostronnym porażeniem mózgowym.Ma 14 lat .Wszystko było w porzadku. Niedawno mama złapała go na ubieraniu na swoje rzeczy jej np. bielizny. Zapytany co robi , odpowiada ,że żartuje -jest speszony . Byli u Pani psycholog ale przez jej reakcje : parskanie śmiechem i przepraszanie , żeby mama nie brała tego do siebie było dziwne.Rada : nie reagować , taki wiek.Wiem, żeprze to już wiecej tam nie pojdą.Nie wiem czy z nim o tym rozmawiac czy udawać ,że o tym nie wiem .

Witam!
Myślę, że z bratem powinien porozmawiać ktoś dorosły. Najlepiej inny specjalista. To przykre, że za pierwszym razem trafiliście Państwo na niewłaściwą osobę.
Sądzę, że mimo tego doświadczenia, bratu i tak łatwiej będzie porozmawiać\ wysłuchać osoby postronnej. Seksualność jest niezwykle ważną częścią osobowości każdego człowieka. Brat jest w wieku, w którym młodzież zaczyna się interesować płcią przeciwną. Być może zainteresowanie kobiecą bielizną, było po prostu oznaką ciekawości. Proszę się nie zrażać i jeszcze raz spróbować konsultacji z innym psychologiem.
Życzę powodzenia, J. Pluta

Jest to zachowanie typowe w tym wieku. Tego rodzaju eksperymenty w okresie kształtowania się naszej seksualności są jak najbardziej normalne. Nie ma sensu robić z tego tajemnicy ale i wielkiej sprawy.
Pozdrawiam.