Liszaj w obrębie wargi sromowej a jego usuwanie

Dzień Dobry.Od dłuższego czasu dokucza mi suchy,swędzący liszaj na zewnętrznej wardze sromowej.Żadna z wcześniej zastosowanych maści nie pomogła i obecnie mam zalecenie wykonania wycinka z tegoż miejsca z miejscowym znieczuleniem o nazwie lidokaina. Bardzo proszę o wyjaśnienie na czym polega samo znieczulenie ,czy na nakłuciu czy może na zamrożeniu i czy mogą wystąpić po nim jakieś dolegliwości.Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej będzie nakłucie miejscowe i pobranie wycinka. Każdy zabieg może spowodować wystąpienie powikłań ale w tego typu zabiegach ryzyko jest raczej minimalne.

Witam! Znieczulenie miejscowe polega niestety na nakłuciu cienką igłą okolicy i wypełnienie tego miejsca środkiem znieczulenia miejscowego o nazwie lidokaina. Samo nakłucie nie jest zbyt bolesne, może być nieco bolesne rozpieranie w trakcie podawania tego środka podskórnie.
Pozdrawiam.