Małe i czarne zmiany podskórne na klatce piersiowej u 13-latka

u mojego 13 letniego syna na klatce piersiowej pojawiły się w dwóch miejscach pod skórą małe czrne kamyczki. Jeden zdrapał sobie paznokciem. Był to to mały czarny kamień mocno przyczepiony do ciała, od strony ciała bardziej biały . Drugi w innym miejscu nadal jest pod skórą.Rok temu miał jeden kamień ale znacznie większy, lekarz mu go wycioł , nie dał do zbadania i stwierdził, że synowi na obozie dostał sie jakoś pod skórę. Teraz nie był na obozie , pojawiły sę 2 nowe , bardzo mnie to niepokoji

Pani opis sugeruje obecność u syna tzw. zaskórników olbrzymich. Jest to zmiana, która występuje w okolicach łojotokowych i może towarzyszyć zmianom trądzikowym. Nie jest niebezpieczna i można ją usunąć zabiegowo. Ponieważ w przypadku chorób skórnych trudno jest stawiać rozpoznanie bez oglądania pacjenta, aby ostatecznie stwierdzić co dolega Pani synowi proszę udać się do dermatologa.

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z dermatologiem. Mnie trudno oceniać czym są te zmiany bez bezpośredniego badania. Być może dermatolog wyda skierowanie do chirurga dziecięcego celem usunięcia zmian i poddania ich badania histopatologicznego (obowiązkowo po wycięciu zmian w takim przypadku!).