Mam 13 lat i ważę 70 kg przy wzroście 160. Nie jem dużo, lecz zawsze mam coś w buzi. Pomóżcie mi! Proszę!

Mam 13 lat i ważę 70 kg przy wzroście 160. Nie jem dużo, lecz zawsze mam coś w buzi. Trenuję koszykówkę. Jestem gruba. Proszę o pomoc! Pomoże mi ktoś? Proszę! ;)

Witam,

Twoim problemem jest ciągłe podjadanie. Trudno jest pozbyć się złych nawyków żywieniowych, ale dla swojego dobra powinnaś się postarać je zmienić. Przede wszystkim zastanów się w jakich sytuacjach najczęściej sięgasz po jedzenie i jakiego rodzaju są to produkty. Jeśli robisz to w sytuacji stresującej, już wiesz, że następnym razem kiedy się taka pojawi, zamiast sięgnąć po jedzenie zastanowisz się i być może wybierzesz coś innego, np. zajmiesz ręce piłeczką odstresowującą czy ołówkiem albo zjesz gumę bez cukru. Więcej na temat podjadania przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski. Jest w nim napisane, czym zastępować niezdrowe przekąski. Mimo wszystko podjadanie jest złym nawykiem i powinnaś postarać się nad nim zapanować.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymać! W Twoim wieku stosowanie diet odchudzających jest niekorzystne dla zdrowia i rozwoju, dlatego tym bardziej powinnaś nauczyć się zdrowo odżywiać i dalej uprawiać sport!

Pozdrawiam.