Mam grzybicze zapalenie pochwy - czy mój partner mógł się zarazić?

Witam, mam pytanie. Ostatnio byłam u ginekologa i powiedział mi, że mam grzybicze zapalenie pochwy. Po współżyciu (bez zabezpieczenia) z partnerem na drugi dzień piekł go członek, miał podrażnienie. Czy on jest również zakażony? Dzisiaj kochaliśmy się bez zabezpieczenia, bo jak założył prezerwatywę to zaczęło mnie piec i jego... to było straszne uczucie. Do tego prezerwatywa miała dziwny zapach. Na zapalenie stosuję maść i tabletki dopochwowe. Chłopak też powinien poddać się leczeniu?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety jest bardzo prawdopodobne, ze objawy które wystąpiły u Partnera mają ten sam charakter co u Pani, czyli są spowodowane przez infekcje grzybiczą.

Wskazana jest jednak wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa i potwierdzenie choroby. Lekarz po zbadaniu zaleci odpowiednie leczenie. Najlepiej aby odbywało się ono równocześnie u Pani i u Partnera.

Pozdrawiam