Kobieta , 18 lat

Mam 18 lat i jestem kobietą. Nie wiem co jest nie tak, ale kiedy w szkole ktoś idzie obok mnie i np. usłyszę "nie lubię jej" to od razu myślę, że mówią o mnie i mam jakiś taki niepokój i nie mogę przestać o tym myślec. Nie wiem dlaczego tak jest ;(.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!

Twoje problemy mogą być związane z niską samooceną oraz niskim poczuciem pewności siebie. Możesz nad  tym popracować, np. z psychologiem szkolnym, lub poczytać na ten temat, wykonywać ćwiczenia zawarte w poradnikach i starać się uwierzyć we własne siły.

Postaraj się także nie myśleć za innych. Twoje wyobrażenia mogą bardzo różnić się od tego, co inni myślą na Twój temat. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki jest Twój obraz w oczach innych, zapytaj ich o to. Zastanawiając się, co ktoś pomyślał o Tobie, tworzysz kolejne wyobrażenia i oddalasz się od ludzi.

Kiedy porozmawiasz z innymi może się okazać, że całkowicie inaczej Cię widzą, niż Tobie się wydawało. Postaraj się sprawdzać swoje wyobrażenia z rzeczywistością i wyciągaj z tego wnioski. Może dzięki temu zrozumiesz, że nie wszyscy i wszystko skierowane jest przeciw Tobie. 

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Psychologia – Psychologia jest dziedziną, która od lat wzbudza ogromną ciekawość. Obok chorób ciała dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem choroby psychiczne. Zaburzenia tego typu są znacznie bardziej powszechne, niż zwykło się uważać. Depresja dotyka wielu osób, choroba może wystąpić nawet u dzieci.
  • Problemy psychologiczne – Psychologia nie istniałaby bez rozpatrywania gmatwaniny ludzkich przeżyć oraz poznawania emocjonalnej natury człowieka. Zagadnienia, które bierze na warsztat psychologia, to m.in. stres, bezsenność, poczucie własnej wartości, poczucie winy, samotność, radość, trauma itd.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach