Pokaż kategorie abcZdrowie.pl
Kobieta , 18 lat

Mam 18 lat i jestem kobietą. Nie wiem co jest nie tak, ale kiedy w szkole ktoś idzie obok mnie i np. usłyszę "nie lubię jej" to od razu myślę, że mówią o mnie i mam jakiś taki niepokój i nie mogę przestać o tym myślec. Nie wiem dlaczego tak jest ;(.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Arleta Balcerek 88
Mgr Arleta Balcerek Psychoterapeuta, Psycholog, Warszawa Śródmieście 88 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!

Twoje problemy mogą być związane z niską samooceną oraz niskim poczuciem pewności siebie. Możesz nad  tym popracować, np. z psychologiem szkolnym, lub poczytać na ten temat, wykonywać ćwiczenia zawarte w poradnikach i starać się uwierzyć we własne siły.

Postaraj się także nie myśleć za innych. Twoje wyobrażenia mogą bardzo różnić się od tego, co inni myślą na Twój temat. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jaki jest Twój obraz w oczach innych, zapytaj ich o to. Zastanawiając się, co ktoś pomyślał o Tobie, tworzysz kolejne wyobrażenia i oddalasz się od ludzi.

Kiedy porozmawiasz z innymi może się okazać, że całkowicie inaczej Cię widzą, niż Tobie się wydawało. Postaraj się sprawdzać swoje wyobrażenia z rzeczywistością i wyciągaj z tego wnioski. Może dzięki temu zrozumiesz, że nie wszyscy i wszystko skierowane jest przeciw Tobie. 

Pozdrawiam

Podobne pytania