Mdłości i biegunka po usunięciu wyrostka robaczkowego

Trzy dni temu miałam usunięty wyrostek robaczkowy metodą laparoskopową. Zabieg przebiegł bez powikłań i dwa dni później zostałam wypisana do domu. Lekarz przepisał mi diclofenac, paracetamol, pantoprazol i amoxicilline-clavulaanzuur. Nadal czuję się bardzo słaba, nie mogę nic jeść, mam straszne mdłości i czyszczenie - podejrzewam, że to po tym pierwszym leku. Czy mogę go odstawić? Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tych uciążliwych mdłości? Poza tym mam brzuch jak balon, choć od kilku dni prawie nic nie jadłam.

Leki typu diclofenc i parcetamol (oprócz działania przeciwzapalnego i przeciwgorączkowego) mają głównie działanie przeciwbólowe i po to myślę, w Pani przypadku zostały zastosowane. Pantoprazol stosuje się do tych leków celem osłony błony śluzowej żołądka (leki powyższe mogą spowodować stan zapalny lub nawet owrzodzenie błony śluzowej żołądka i/lub dwunastnicy). Jeśli nic Panią nie boli to swobodnie może Pani odstawić nawet i te trzy leki. Mdłości i biegunka są raczej spowodowane stosowanym antybiotykiem (amoxicilline-clavulaanzuur). Radziłbym zastosować w przypadku antybiotykoterapii leki typu probiotyków (np. Lakcid, Trilac, Lacidofil). Wyjałowienie przewodu pokarmowego może dawać objawy jakie Pani opisuje. Radziłbym też zastosować dietę lekkostrawaną, często pokarmy, ale w małych ilościach, a nie głodzić się. Oczywiście jeśli jeszcze Pani nie oddała stolca to zastosować delikatne środki przeczyszczające (np. parafina, laktuloza). Oczywiście w razie wątpliwości skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.