Kamień w woreczku żółciowym, obecność helicobacter oraz zapalenie błony śluzowej żołądka

Dzień dobry od trzech miesięcy męczą mnie codzienne bóle żołądka. Stwierdzono kamień w woreczku żółciowym( 1cm) obecność helicobacter oraz zapalenie błony śluzowej żołądka. Lekarz zalecił od razu leczenie drugiego rzutu 3 antybiotykami przez 10 dni ( duomox, levoxa I tinidazol) plus IPP. Wcześniej nie miałam żadnych problemów z żołądkiem. Jestem po kuracji eredykacyjnej, a żołądek dalej mnie boli. Co powinnam zrobić? Nadmienię, ze ból jest tępy, ciągły i uporczywy. Mam 45 lat. dziękuję

Być może obecnie ból wcale nie jest związany z zapaleniem błony śluzowej żołądka, ale kamiczym zapaleniem pęcherzyka żółciowego. Skoro jest Pani po eradykacji HP, w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów pompy protonowej do rozważenia pozostaje operacja wycięcia pęcherzyka żółciowego. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym.