Mdłości, zawroty głowy a spadek wagi

Witam. Mam problem. Od czasu do czasu z przerwami 2 tyg mniewam mdlosci zawroty glowy. Obecnie jestem na diecie bezglutenowej. W ubieglym roku w ciagu 2 miesiecy schodlam 13 kg. czy musze sie martwic? czy musze zrobic jakies badania? czy moze to byc powodowane choroba celiakii?

Witam,
Strata 13 kg w 2 miesiące to bardzo dużo, optymalna strata wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo, czyli od 4 do 8 kg w ciągu dwóch miesięcy, zakładając oczywiście, że osoba stosuje dietę redukcyjną i spadek był zamierzony. Być może dieta była/jest zbyt rygorystyczna lub źle zbilansowana i powoduje niedobory składników odżywczych oraz energetyczne. Mdłości i zawroty głowy mogą wskazywać na wiele dolegliwości. Najlepiej zacząć od zbadania krwi w kierunku anemii i innych niedoborów. Mogła się Pani zarazić również pasożytem - w tym wypadku badanie kału jest dobrym rozwiązaniem. Należy również wykluczyć możliwość ciąży. Polecam również udanie się do dietetyka w celu przeanalizowania jadłospisu pod kątem niedoborów.
Pozdrawiam