Mój brzuch się zwiększa, ale waga stoi w miejscu. Dlaczego tak jest?

Jestem kobietą - 43 lata,167 cm wzrostu, ważę 71 kg. Miałam trochę przygód z leczeniem hormonalnym spraw kobiecych,mój tryb życia (praca) jest siedząca. Od jakiegoś czasu rośnie mi brzuch jakbym przytyła, ale waga mi się nie zmienia. Wszystkie spodnie ledwo dopinam. O co w tym chodzi?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Ciężko mi odpowiedzieć na Pani pytanie.
Być może przyrost w obrębie brzucha jest wynikiem np. wzdęcia?
Czy obserwowała Pani u siebie wzmożone napięcie, uczucie pełności?
Być może Pani dieta jest ciężkostrawna?
A może przyczyną jest spadek jędrności skóry, przez co (ewentualne) "fałdki" na brzuchu uległy obniżeniu, powodując trudności z zapięciem spodni?
Proszę to rozważyć.

Pozdrawiam