Możliwość stosowania plastrów antykoncepcyjnych przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego

Witam, kilka dni temu dowiedziałam się, że mam chorobę wrzodziejące zapalenie jelita grubego. I czy przy takiej chorobie można stosować plastry antykoncepcyjne? Pozdrawiam

Wg rekomendacji WHO oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (Ginekol Pol 2014;85:234-239), stosowanie plastrów / tabletek / ringu antykoncepcyjnych u pacjentek z wrzodziejącym zapaleniem jelit jest sklasyfikowanie jako: 2/3 w skali 1-4, gdzie 2-korzyści przewyższają ryzyko, 3-ryzyko przewyższa korzyści. Wniosek trudny do jednoznacznego sformułowania. Stosowanie tabletek progestagennych (2) lub wkładek wewątrzmacicznych (1) jest sklasyfikowane jako 1 i 2, gdzie 1-brak przeciwwskazań.