MR odcinka szyjnego u 23-latki

MR odc szyjny : zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, z wytworzoną dyskretną kyfozą na poziomie C4,C5. Obniżenia wysokości części środkowych trzonów kręgów c4,c5,c6, z zachowaną strukturą kostną trzonów. Na poziomach c4/c5, c5/c6, c6/c7 tylne pośrodkowe protruzje struktur krążków międzykręgowych, przewężające przestrzeń płynową przedrdzeniową , bez modelowania/uciskuu rdzenia. Jak interprtować ten wynik ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Wynik badania sugerować może początkową dyskopatię czyli chorobę krążka międzykręgowego. Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem.

Pozdrawiam.