Wynik MR kręgosłupa szyjnego 22-letniej osoby do analizy

Rezonans Magnetyczny kręgosłupa szyjnego Badaniem objęto odcinek C1-Th3. Dyskretne obniżenie sygnału RF w obrazach T2-zal. z krążka miedzykregowego C4-C5 , C5-C6, C6-C7 , zmiany dehydratacyjno- degeneracyjne. Na poziomach C3-C4 i C6-C7 tylne pośrodkowe niewielkie wypukliny typu "bulging disc" modelujące worek oponowy, nieznacznie zawężające przednią, około rdzeniową rezerwę płynową. Poza tym: na pozostałych poziomach wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono. Czy to cos powa?

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana konsultacje z neurochirurgiem lub lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.