Myśli samobójcze, rozwód z mężem i brak kontaktu z córką u 62-latki

Jestem na zakrecie zyciowym mocno przerazona. Chodze do psychiatry , ale te wizyty nic nie wnosza nowego w moje samopoczucie.w maju 2012 probowalam popelnic samobojstwo. Znalazlam sie na 7 dni w szpitalu. a maz w wiezieniu. Policja zakazala mu wstepu do domu. Ja to zlamalam dwa razy I dwa razy wpuscilam go do domu. Jest agresywnym pijakiem. Jestem z niego uleczona wystepuje o rozwod. Zmarnowana zycie zmarnowane nadzieje. Z corka zero kontaktu. Ona mnie uwaza za alkocholiczke I zla matke. Co robic

Witam :) Pani Problem jest bardzo trudny . Dotyczy on wielu płaszczyzn życia i funkcjonowania . Wydaje się być Pani mało konsekwentna w działaniach i zależna od męża. Do tego problemy alkoholowe nie sprzyjają rozwiązaniu problemów. Jest jednak Pani jeszcze w takim wieku, że można wiele zmienić. Od Pani tylko zależy , na ile znajdzie Pani siłę, by przeciwstawić się dotychczasowym przyzwyczajeniom. Wszak Największą chlubą nie jest to, aby się nie potknąć,ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi. .... Uważam jednak , że bez odpowiedniego wsparcia i motywacji będzie to raczej trudne .... W każdym mieście znajdują się ośrodki , gdzie można poprosić o pomoc- tu najważniejsza będzie prawidłowa diagnostyka i określenie kolejności działań. Pozdrawiam i życzę siły ukierunkowanej w dobrą stronę :) . Marzena Zięba

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Zakręt na którym się Pani znalazła jest faktycznie dużym życiowym zakrętem, zmiana, która się dzieje jest bardzo trudnym wyzwaniem, warto zatem by pozwoliła sobie Pani pomóc i towarzyszyć w tej zmianie. Po to, by nauczyć się nowych, adaptacyjnych metod radzenia sobie, podnieść poczucie własnej wartości i pewności siebie, pracować nad samoocena, życiowym bilansem, a także własna przyszłością.