Myśli samobójcze u 21-latka

Co. Mam zrobić mam myśli samobujcze od jakiegoś czasu dziewczyna do tego mnie zucila bo choddzilem taki nie do życia i nawet na pracy sie nie mogę skupić dzis juz stalem na wiaderku na strychu i juz mialem to zrobić gdy zadzwonil mój telefon i dzwonila matka gdzie jestem ogólnie mam 21lat ojciec nas zostawil jak mialem 13 lat od 15roku życia pracuje na utrzymanie naszej rodziny mam 21lat nic nie osiagnolem i jeszcze sie zakochalem i tym bardziej nie wiem co zrobić pomocy bo to juz nie dlogo chyb

Witam. Opisuje Pan objawy depresyjne i to w stopniu tak nasilonym, że zaczynają zagrażać Pana życiu. Sprawa jest więc bardzo poważna. Proszę rozpocząć leczenie psychiatryczne i psychoterapeutyczne. Pozdrawiam

Spróbuj poszukać pomocy gdzieś w instytucjach w Twoim rejonie- w ośrodkach interwencji kryzysowej, pomocy społecznej, stowarzyszeniach lub fundacjach. Mam tu na myśli pomoc lekarską, ponieważ skoro jesteś kiepskiej formie psychicznej więc leki podwyższające nastrój mogłyby Ci się bardzo przydać- poczułbyś się znacznie lepiej. No i do tego przydałoby Ci się na pewno wsparcie psychologa- oni również przyjmują w różnego rodzaju placówkach bezpłatnie. Nie napiszę Ci żebyś nie przejmował się dziewczyną, bo jeszcze masę ich spotkasz na swojej drodze bo to banał więc i tak mi nie uwierzysz. Chociaż tak rzeczywiście jest- czas leczy rany, dziś wydaje Ci się że to że Cię rzuciła stanowi ogromnych rozmiarów tragedię, ale za jakiś czas, zobaczysz- poczujesz się lepiej. I prędzej czy później przytulając się do jakiejś innej dziewczyny będziesz z uśmiechem wspominał Twoje dzisiejsze rozterki. Ale żeby się o tym przekonać to musisz żyć! Dlatego udaj się jak najszybciej po pomoc. I jeszcze jedno- masz 21 lat, od 15 roku życia pracujesz na utrzymanie swojej rodziny i uważasz że nic nie osiągnąłeś? Bo w moich oczach walka o dobro Twojej rodziny jest osiągnięciem ogromnym ( i założę się że takich osiągnięć, których kompletnie nie dostrzegasz jest dużo więcej). Tylko teraz jeszcze spróbuj powalczyć o siebie i swoje szczęście. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, trzymaj się ciepło i pisz na privie jeśli będziesz chciał. Monika :)

Szanowny Panie, z tego co Pan pisze wnioskuję, że ma Pan mocno i długotrwale obniżony nastrój - być może z powodu zbyt dużej odpowiedzialności która na Panu spoczywa - dodatkowo rozstała się z Panem dziewczyna. Nie musi się Pan zmagać z tym sam - moim zdaniem należy rozpocząć od terapii wspierającej - proszę udać się na wizytę do psychologa który zaproponuje dalsze postępowanie. Pozdrawiam.