Na co wskazują te bóle brzucha u 25-latki?

Witam. Mam przepisany convulex 150 i Miansec 10 na noc. Jeden dzień nie wzięłam tych leków i lekarz ze szpitala kazał mi je odstawić ponieważ mam częste bóle brzucha i nie wiadomo czy to od tych tabletek, a dodam że biorę je już 2 miesiące i nic mi po nich nie było, mam zawroty głowy, bóle brzucha. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe brzucha nie są typowymi skutkami ubocznymi wymienionych przez Panią leków. Zawroty głowy są natomiast wymienione jako jedne z możliwych działań niepożądanych.

Ciężko jest stwierdzić z jakiego powodu występują u Pani bóle brzucha oraz zawroty głowy. W pierwszej kolejności należałoby wykonać podstawowe badania, aby sprawdzić Pani stan zdrowia. Przyczyn może być naprawdę wiele i tylko szczegółowy wywiad lekarski połączony z wynikami badań może dać odpowiedź.

Zachęcamy więc do wizyty u lekarza w celu rozpoczęcia diagnostyki. Ponadto odstawienie leków powinna Pani skonsultować z lekarzem, który je Pani przepisał.

Możliwe przyczyny bólu brzucha opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-jakie-moga-byc-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.