Na co wskazuje ta wydzielina z dróg rodnych?

Witam, mam 18 lat. Lecze sie na niedoczynnosc tarczycy, przyjmuje letrox 50. Przed chwila poczulam cos mokrego na majtkach, myslalam ze to wydzielina jak zwykle tym bardziej ze jutro mam miec owulacje. Dotknęłam spodnie i poczulam duza mokra plame. Poszlam do toalety i faktycznie taka byla. Cale moje majtki od pochwy do konca pośladków byly mokre. Jakby woda. Zapach taki jak wydzieliny. Co to moze byc?!!!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów taka wydzielina może być fizjologiczna – wówczas wynikałaby z owulacji oraz dni płodnych. Możliwe jednak, że wskazuje ona na infekcję intymną, dlatego zachęcamy Panią do wizyty stacjonarnej u ginekologa, który po wykonaniu badania będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Bardzo możliwe jednak, że wszystko jest w porządku. Prawidłowa wydzielina powinna być bezwonna i przezroczysta. O nieprawidłowościach świadczyć może zmiana koloru bądź zapachu. Jeśli tego Pani nie zauważyła, to najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw, choć warto skonsultować ten objaw – zwłaszcza, że wystąpił po raz pierwszy.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-bardzo-wodnista-wydzieline-z-pochwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodnista-wydzielina-z-pochwy-a-owulacja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-wodnista-wydzielina-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.