Nadczynność tarczycy, krążek antykoncepcyjny a przybieranie na wadze

dwa lata temu wykryto u mnie nadczynność tarczycy zaczełam brać hormony i jednocześnie stosować krazek antykoncepcyjny nuvaring. Teraz mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy z objawami nadczynności i niedoczynności nadal stosuję krążki i przytylam 10 kg. Mam wiecznie straszny apetyt którego nie umiem opanować a unikanie calkowitego jedzenia końćzy się omdleniami i osłabieniem. Jak mam schdnąć i pozbyć się łaknienia a co więcej odzyskać libido z przed stosowania nuvaringu?

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić się do endokrynologa z wynikami aktualnych badań TSH, fT4 i fT3 w celu rozpoczęcia skutecznej i właściwej terapii zaburzeń tarczycy oraz ew. rozważyć zmianę formy antykoncepcji (chociaż nadmiernego apetytu i powodów przyboru na wadze nie należy upatrywać w krążku nuva ring).