Nadmierny apetyt u 21-letniej kobiety

Witam, mam dość nietypowy problem.. Wcześniej przez kilka miesięcy byłam na przekór z jedzeniem, wystarczał mi jeden jogurt i bułka w ciągu dnia.. Jednak od kilku dni non stop jem. Zjem, np jedną kanapkę i lecę zaraz po jakąś sałatkę do tego drożdzówkę i tak non stop. Niepokoi mnie to.. co może być tego przyczyną? I jak z tym walczyć?

Zaburzenia odżywiania oscylujące od anoreksji przez kompulsywne objadanie na bulimii kończąc. Sądząc z opisu, sytuacja nie jest jeszcze dramatycznie rozwinięta, proszę poszukać pomocy psychologa. Jeszcze może Pani sobie pomóc i podjąć leczenie, zanim choroba wyniszczy organizm i psychikę. Na tym etapie efekty leczenia są często bardzo dobre.

Zależy od powodu dla którego była Pani na przekór z jedzeniem. Czy wynikało to ze strachu przed przybyciem, czy nie odczuwala Pani głodu. Nie chcę od razu mówić, że to zaburzenia odżywiania, choć i ku temu są przesłanki. Natomiast na początku sprawdziłabym czy nie dzieje się coś fizjologicznego w organizmie co powoduje takie wahania. Proszę udać się do lekarza poz i zrobić podstawowe badania, a także poziom hormonów. Dopiero po otrzymaniu wyników i braku zaleceń lekarskich proszę udać się do psychologa. Pozdrawiam