Nadwaga, nadciśnienie a kaszel z flegmą

Problem z nadmierną ilością spluwania i flegmy, szczeg.rano: Moja mama cierpi na: zatoki od 2007(RTG:zaciemniona, bezpowietrzna zatoka szczękowa prawa, jest po 3 punkcjach; TKgłowy: układ komorowy prawidłowy, brak cech wewnątrzczaszkowego procesu ekspansywnego), chorobę refluksową, cukrzycę bierze insulinę, ma nadwagę,nadciśnienie-opisuje, że nadmiar flegmy spływa jej po tylnej stronie krtani, jakby z głowy, czasami z żołądka,że flegma robi się tępa i ją dusi, musi ją rozcieńczyć np.przezACC?

Aleksander Ropielewski

Stosowanie ACC jedynie ułatwi odkrztuszanie wydzieliny. Najważniejsze w tej sytuacji jest wyeliminowanie stanu zapalnego w zatokach, który jest przyczyną powstawania wydzieliny. W tym celu konieczne odpowiednie do przyczyny leczeni laryngologiczne.