Napadowe sinienie lewej ręki

Sinieje mi napadowo lewa reka!reumatolog zlecil mi kapilaroskopie-Uwagi RL petle spastyczne i z duzym obrzekiem podsciliska.Wykluczono Raynauda! Wynik ANA -obecnosc przeciwcial przeciwjadr. ,miano 1:80,typ swiecenia plamisty. Czy jest sie czym martwic?jakie jeszcze ew.badania wykonac? Z obj.poza reka przewlekle od 2 lat pobolewa mnie przy uchu,tak jakby staw zuchwowy,ciagnie ,pobolewa prawa strona za okiem ,skron i nad okiem.Cala prawa strona! Robilam mr glowy i czysto. Prosze o porade.

Być może zespół otworu górnego klatki piersiowej, postać naczyniowa. Ale to jest być może, bez znajomości szczegółów.
Co to znaczy napadowo, samo , w konkretnym ułożeniu ręki itd...
Proszę zrobić diagnostykę w kierunku patologii stawu skroniowo-żuchwowego, wykonują niektórzy stomatolodzy i chirurdzy szczękowi.