Natłok myśli

Mam wiecznie różne obawy, biorę wiecznie wszystko do głowy. Jak temu zapobiec, jak poradzić sobie z tym, co robić? Są jakieś lekarstwa? Co mi może pomóc?

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Na podstawie jednego, wyizolowanego objawu trudno postawić jakąkolwiek diagnozę. Opisany przez Panią/Pana natłok myśli może mieć różną przyczynę. Pomóc może - i jak najbardziej wskazana jest w tym przypadku - wizyta u psychologa lub psychiatry, który na podstawie szczegółowego wywiadu będzie mógł postawić konkretną diagnozę.

Nie ma konkretnego leku na ten objaw, ale po wywiadzie lekarskim będzie można stwierdzić, czy wskazana jest w ogóle farmakoterapia, czy może psychoterapia. Niekiedy wystarczy spotkanie z psychologiem, zmiana trybu życia, niezdrowych nawyków, ograniczenie stresu itp.

Pozdrawiam serdecznie!