Natłok myśli u 31-latka a konieczność wizyty u lekarza

Witam.Co się zemną dzieje?czy powinienem iść z tym do lekarza?mam 31lat.Mam cały czas natłok myśli które mi nie pozwalają się na niczym skupić.Idę np. z żoną na spacer, rozmawiam z nią a przy tym mam jeszcze sto innych myśli np.co jutro będę robił, co już właśnie robiłem przed chwilą czy na pewno zrobiłem dobrze, a może nie.I dopóki nie znajdę miejsca odosobnienia, jeśli chodź na chwilę nie pobędę sam z myślami i sobie tego spokojnie nie poukładam, to te myśli mi nie dają spokoju.to jakaś choroba?

To, co Pan opisuje, brzmi tak, jakby radio grało zbyt głośno. Przyczyny tego mogą być różne. Myślę, że warto zgłosić się na konsultację psychiatryczną z prośbą o postawienie diagnozy. Dalsze sposoby radzenia sobie zależą od tego, jaka będzie to diagnoza.

Pozdrawiam!

Szanowny Panie,
Jeśli natręctwo myśli jest dla Pana męczące, nie potrafi Pan sobie z nimi poradzić i utrudnia to Panu funkcjonowanie- radziłabym udać się do psychologa, który pomoże Panu wrócić do optymalnego poziomu funkcjonowania. W oczekiwaniu na wizytę proponuję "zwolnić tempo życia", wyciszać się oraz wykonywać ćwiczenia relaksacyjne. Myślę sobie, że warto również przeanalizować, kiedy zaczęły się Pana problemy, czy stało się to nagle, czy mogło mieć związek z jakimś wydarzeniem czy też raczej objawy pojawiały się stopniowo. Pozdrawiam!