Natrętne myśli i bóle brzucha

potrzebuje pomocy. Ciągle się nakręcam różnymi myślami , a najbardziej związane z moją terapeutką i z tego powodu brzuch mnie boli, głowa pęka , ściska mnie w gardle i mam drgawki.

Witam. Takie obsesyjne myśli nt. terapeuty czy terapii mogą zdarzyć się czasem w zaawansowanej fazie leczenia. Jest to stan przejściowy. Możliwe że w związku z tym, że rozmawia z terapeutką o ważnych dla siebie sprawach, stała się ona dla Pani bardzo ważna. Mogą temu towarzyszyć silne, czasem sprzeczne ze sobą uczucia. To może być trudny ale bardzo ważny moment w terapii i najlepiej jest dokładnie omawiać tą sprawę na kolejnych sesjach. Proszę wziąć pod uwagę, że psychoterapeuci są przygotowani na takie sytuacje i najlepiej mogą pomóc gdy pacjent mówi szczerze o tym co się z nim dzieje. Pozdrawiam, MB