Natrętne myśli o przeżytym gwałcie

Witam, Skończyłam w tym roku 21 lat. Trzy miesiące temu zostałam zgwałcona przez znajomego. Gdy to się działo, nie byłam w stanie się bronić, sparaliżował mnie strach. Nie mogę przestać o tym myśleć, nie zgłosiłam tego bo się boję...mój chłopak z którym jestem od miesiąca (od dwóch lat byliśmy najlepszymi przyjaciółmi) najchętniej by go zabił. Wciąż czuję się skażona...najczęściej powtarzam w myślach to, co powiedział gwałciciel...nie panuję nad tym. Jak przestać o tym wszystkim myśleć?

Dzień dobry!

Doświadczona trauma może powodować wszystkie te przykre, bolesne odczucia, myśli, wspomnienia, które teraz do Pani powracają. Większość dziewczyn, które przeżyły taką napaść, gwałt, ma podobne przeżycia i potrzeba czasu oraz wsparcia, aby one z czasem słabły, mijały - aby nauczyć się radzić sobie z doświadczoną krzywdą. Proszę pozwolić sobie pomóc i skorzystać w opieki psychologicznej.

Pozdrawiam!

Przeczytałam z uwagą opis Pani problemu. Rozumiem, że może Pani mieć poczucie bezradności, odczuwać lęk, wstyd, odrętwienie. Wszystkie te uczucia są niezwykle trudne.
Cieszę się, że ma Pani wsparcie w postaci przyjaciela. To bardzo ważne. Jednak to, co Pani pisze może świadczyć o wystąpieniu zespołu stresu pourazowego, bardzo częstego w przypadku zgwałceń. Te objawy z czasem miną, jednak dla szybszego odzyskania poczucia bezpieczeństwa warto jest podjąć terapię.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz