Jak pozbyć się moich natrętnych myśli?

KMoje zmiany w zachowaniu zaczęły się w styczniu 2018,aż do czerwca 2019 i trwają do dziś dokładnie te objawy chcę z państwem skonsultować. Stres jaki trwał przez prawie dwa lata myślałam,że nigdy nie minie. Od kiedy pamiętam czułam się beznadziejnie,nic nigdy nie osiągnęłam ani nie osiągnę,gdy pisze wali mi serce. Obwiniam się o większość rzeczy,częste moje myśli były stylu"ja wisząca na drzewie/na słupie/ stojąca na moście". Myśli jakie za sobą ciągnę trwają do dziś,bywają natarczywe. Jedyne czego się boję to,że kiedyś sobie faktycznie coś zrobię a do tej pory nie zrobiłam tego ze względu na siostę,która być może dzisiaj by żyła.

Dzień dobry,
Doradzałabym konsultację z psychologiem psychoterapeutą, gdyż opisany problem jest zbyt złożony i wymagałby obszerniejszego wywiadu oraz omówienia. Z pewnością jest Pani osobą potrzebującą pomocy oraz wsparcia. Ciekawi mnie to, co Panią tak wówczas stresowało i jakie były przyczyny niechęci do życia. Zastanawiam się też nad tym, czy Pani najbliższe otoczenie dostrzega Pani trudności i jak na nie reaguje. Mam nadzieję, że uda się Pani wkrótce do specjalisty i otrzyma fachową pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/