Nawracające bóle głowy u 18-latki

Witam. Mam 18 lat i od kilku miesięcy mam nawracające bóle głowy. Dodam, że mój tata zmarł z powodu pęknięcia tętniaka mózgu. Po wizycie u neurologa dostałam skierowanie na tomografię głowy, jednak w oczekiwaniu na badanie spokoju nie daje mi pytanie: Czy są one dziedziczone genetycznie? Czy powinnam obawiać się, że to przyczyna mojego bólu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skłonność do tętniaków może być w pewnym stopniu dziedziczna. Póki co proszę cierpliwie poczekać na tomografię głowy.