Negatywne testy ciążowe a stres i opuchnięty brzuch

W lipcu miałam zblżenie z chłopakiem bez zabezpieczenia (dwa wsadzenia,bez wytrysku) 2 dni przed okresem,który dostałam (8 lipca) był skąpy.W 13 dniu cyklu miałam krew w śluzie (niewiele i jeden raz).Po 18 dniach wykonałam test (negatywny) i również po ponad miesiącu od zbliżenia (negatywny).W tym czasie przeżywałam bardzo silny stres.Okres miałam dostać 7 lipca i nadal go nie ma,mam dużo białego śluzu.Dziś zauważyłam opuchnięty brzuch dołem.Na co wskazują te objawy? ciąże moge wykluczyć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, ciążę może Pani wykluczyć. Zaburzenia miesiaczkowania mogą być spowodowane silnym stresem. Wskazana konsultacja ginekologiczna.